Ameliyatsız Estetik
Kimyasal Peeling
Mikrodermabrazyon
Botox
Dolgu Yöntemleri
Thermage
Medikal Cilt Bakımı
Akne Tedavisi
Yüz Lekelerinin Tedavisi
Ameliyatsız Estetik

THERMAGE HAKKINDA EN ÇOK MERAK EDİLENLER

Thermage tedavisi nedir?

Türkiye`ye ilk defa d`estetica tarafından getirtilen Thermage, güvenli, yan etkisi yok denecek kadar az, dinlenme gerektirmeyen, tek seanslık estetik bir uygulama olup tamamen doğal yolla cildin sıkılaşmasını, şekillenmesini ve yenilenmesini sağlayarak daha genç bir görünüm yaratan bir yöntemdir. Uygulama, FDA (Food and Drug Administration - Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi) tarafından onaylı bir tedavi yöntemidir ve bu konuda eğitim almış sertifikalı doktorlar tarafından uygulanır. Dünyada şu ana kadar 200.000 in üzerinde uygulama yapılmıştır.Mevcut kollajenleri sıkıştırarak yeni kollajen yapımını sağlayan ve dünyada tek olan kapasitif radyofrekans teknolojisini kendine özgü bir formda kullanan ThermaCool sistemi ile uygulanmaktadır. İlk sonuçlar hemen görülebileceği gibi gençleşme altı ay süresince devam etmektedir. Thermage uygulaması çabuk ve kolay bir işlemdir ve günlük aktiviteyi etkilemez. Lazerlerle yüz gençleştirme işlemlerinin tersine, esmerlerde ve her mevsimde güvenle uygulanabilmektedir.

Thermage tedavisi nasıl bir etki sağlar?

Uygulama, deri yüzeyi, özel bir soğutucu ile korunurken, deri ve altındaki dokuda bulunan dip kollajen liflere ısı verilerek yapılmaktadır. Elle kullanılan bir cihaza takılan başlık ThermaTip hafifçe deriye temas ederek zararsız CRF enerjisini derinin altına gönderir. Bu ısıtma işlemi derinin altındaki yapıların ani olarak sıkılaşmasını sağlamakta; zamanla, yeni ve düzgün kollajenler meydana getirerek deriyi sıkılaştırıp yüz şeklini yenilemektedir.

Thermage uygulaması ne kadar sürer?
Thermage uygulaması, uzman doktor tarafından yapılan, güvenli bir tedavidir. İşlem süresi, uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne bağlı olarak 20 dakika ile 90 dakika arasında değişmektedir.

Kaç seans gerekir?
Dört veya daha fazla seans gerektiren bir çok lazer uygulamalarının aksine, tek bir Thermage uygulaması genellikle yeterli olmaktadır. Seans sayısı ve hasta için gereken doğru tedavi yöntemi, hastanın ihtiyaçlarına ve istekleri doğrultusunda doktor tarafından belirlenmektedir. İkinci kez uygulama yapılası planlanırsa 6 ay sonrası en ideal zamandır.

Sonuçlar ne zaman görülür?
İlk sonuçlar hemen görülebilir ancak kalıcı olan etkiler zamanla gelişecektir. Ölçülebilir sıkılaşma ve şekillenme gelişmesi tek bir seans sonrasındaki iki ile altı ay arasında giderek artan bir şekilde görülmektedir.

Thermage tedavisi yüzün nerelerine uygulanır?
Periorbital bölge: alın ve göz çevresi bölgesi
Orta/Alt yüz: yanaklar, ağız çevresi, çene ve çene altı dahil
Alt yüz/çene altı: ağız çevresi, çene ve çene altı, boyun dahil
Tüm yüz: alın bölgesi ve orta/alt yüz ve boyun bölgesi dahil

Thermage uygulaması nasıl bir his verir?
ThermaTip cihazının her dokunuşunda, CRF enerjisi deri altındaki dokulara erişirken hasta kısa ve derin bir ısı hisseder. Bu derin ısı hissi, kolajenin sıkılaşmak için gereken sıcaklığa geldiğinin bir işaretidir. Deriyi korumak ve uygulamayı daha rahat yapabilmek için her CRF enerjisi uygulamasının öncesi, sonrası ve esnasında deri yüzeyi soğutulur.
Hastanın ısı hissi hakkındaki vereceği bilgi doktora rahat bir uygulama ile maksimum sonuç arasındaki dengeyi kurmada yardımcı olacaktır. Doktor hassasiyeti azaltmak için tedavi öncesinde hafif ağrı medikasyonu önerebilir.

Öncesi ve sonrasında yapılması gereken herhangi bir işlem var mıdır?
Hayır. Cerrahinin tersine, aç kalmak veya kan vermek gibi ön hazırlık gerektirmez. Kişi tedavi sonrası hemen normal aktivitesine dönebilmektedir ve tedavi sonrası özel bir bakım gerekmemektedir. Bazı hastalarda geçici kızarıklıklar veya küçük şişlikler ortaya çıkabilir ve genellikle 24 saat içinde geçer. İyi bir cilt bakımı ve güneşten korunmayı normal cilt bakımına eklenmesi tavsiye edilebilir. Tedavinin tek belirgin izi daha yumuşak, genç ve sağlıklı bir deridir.

Thermage uygulamasının etkisi ne kadar sürer?
Thermage uygulaması derhal etkisini gösterip var olan kolajeni sıkılaştırıp altı ay süresince yeni kollajen yapımını başlatır. Uzman doktorların henüz yayınlanmamış raporlarına göre sonuçların yıllarca etkili olduğu ve bunun hastanın doğal yaşlanma hızına bağlı olduğu bildirilmiştir.

Thermage uygulaması güvenli midir?
Thermage uygulaması mükemmel bir güvenlik kaydına sahiptir. Dünya çapında tahmini 210,000 kadar tedavi görmüş hasta içinde bildirilen yan etki sayısı yüzde 0.4 ten azdır. En fazla bildirilen yan etkiler şişme, kızarma, kabarma ve su toplama şeklindedir. Bu yan etkiler bir kaç gün veya hafta içinde kaybolmuşlardır.

Radyofrekans teknolojisini günümüzde yalnızca Thermage mı kullanıyor?
Radyofrekans enerjisini kullanan başka teknolojiler de olmasına rağmen, deri ve derialtı dokularını sıkılaştırıp şekillendirmeye yetecek kadar dip ısı iletimini yalnızca Thermage`a ait kapasitif radyofrekans teknolojisi üretebilmektedir. Ayrıca, Thermage, beş yada daha fazla seans gerektiren diğer teknolojilere göre, sadece bir seansta sonuç alabilmektedir.

 

 
 
DERNEĞİMİZ  |  YÜZ ESTETİĞİ AMELİYATI  |  BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI  |  AMELİYATSIZ ESTETİK
 
ANASAYFA  |  İLETİŞİM